British Council angajează Teaching Centre Finance Officer

British Council căută persoana potrivită, cu experiență în domeniul financiar, care să asigure servicii eficiente pentru centrul nostru de limba engleză, respectând termenele și regulile financiare. Rolul are în principal responsabilități financiare, dar include și responsabilități legate de activitatea de achiziții. De asemenea, rolul cuprinde verificarea sistemelor și procedurilor financiare, asigurând conformitatea cu cerințele organizației.

Responsabilități principale:

Administrarea contractelor departamentului (furnizori și colaboratori) și menținerea legăturii cu ofițerul de achiziții pentru crearea de noi contracte / actualizarea contractelor existente și pentru ofertarea activităților de predare;
Procesarea tuturor plăților asociate furnizorilor și colaboratorilor Centrului de Limba Engleză;
Reconcilierea veniturilor pentru Centrele de Limba Engleză din București și Iași;
Verificările lunare efectuate conform standardelor financiare ale Centrului și FCCF;
Colectarea și raportarea informațiilor asociate statului de plată către HR, efectuate la timp și într-un mod eficient;
Raportarea lunară a prognozei fluxurilor de numerar către Finance Officer;
Executarea activităților financiare zilnice (plăți SAP/Citidirect, rol OS1);
Raportarea financiară solicitată de TOM/DELS.

Competente și abilități:

Abilități de comunicare si interpersonale excelente (orale și în scris);
Experiența relevantă în domeniul financiar sau alte funcții de support în domeniul de afaceri este o necesitate;
Abilități de prioritizare foarte bune: experiență în jonglarea cu mai multe proiecte simultane și avansarea lor continuă.
Abilități financiare:

Persoană analitică și orientată spre detalii, experimentată în lucrul cu numere și rapoarte;
Abilitatea de a executa în mod eficient activități repetitive.

Cunoștințe digitale:

Cunoștințe foarte bune ale pachetului Microsoft Office;
Cunoștințe de limbă engleză la nivel B2/C1.

Cum să aplici

Pentru a aplica, vă rugăm să accesați link-ul: Teaching Centre Finance Officer

Data limită pentru depunerea candidaturii este 10 septembrie 2017.

Datorită numărului mare de candidați, doar persoanele selectate pentru interviu vor fi contactate.

Sursa: www.britishcouncil.ro