Salvați Copiii România angajează Manager proiect

Căutăm o persoană dinamică, ambițioasă și cu inițiativă, care să se alăture echipei Salvați Copiii, în calitate de manager proiect în cadrul programului destinat îmbunătățirii sănătății mamei și copilului.

Responsabilități:

  • Coordonează intervențiile Salvați Copiii destinate îmbunătățirii sănătății mamei și copilului;
  • Colaborează cu unități medicale/secții de neonatologie și pediatrie, în vederea evaluării nevoilor acestora în vederea asigurării asistenței medicale de calitate;
  • Organizează evenimente de promovare a programelor din secțiile de neonatologie, din comunitățile rurale, a programelor de pregătire a specialiștilor și a Școlii Părinților;
  • Organizează campanii de informare și conștientizare pe teme legate de sănătatea mamei și copilului;
  • Se implică în campanii de strângere de fonduri destinate reducerii mortalității infantile.

Profilul candidatului ideal:

  • Minimum studii superioare cu diplomă de licență;
  • Experiență în management de proiecte de cel puțin 2 ani;
  • O foarte bună abilitate de comunicare în limba română, scris și vorbit;
  • Abilități de utilizare a pachetului Microsoft Office;
  • O bună abilitate de comunicare în limba engleză;
  • Disponibilitate pentru deplasări în interiorul țării;
  • Susținerea viziunii și misiunii Salvați Copiii și depunerea tuturor eforturilor pentru realizarea acestora;
  • Perseverență și angajament față de obiectivele programului;
  • Loialitatea față de valorile organizației.

Ce oferim:

  • Mediu de lucru plăcut într-o organizație de top din România, alături de o echipă tânără și profesionistă;
  • Posibilități de formare și instruire continuă;
  • Posibilitatea de a contribui la schimbarea reală în viețile copiilor din România, prin programele de sănătate ale organizației.

Vă rugăm să trimiteți CV-ul dumneavoastră, la e-mail secretariat@salvaticopiii.ro până la data de 7 iulie 2018.

Salvați Copiii România este o organizație neguvernamentală, asociație de utilitate publică, non-profit, democratică, neafiliată politic sau religios, care militează activ pentru protecția drepturilor copilului în România, din 1990.
VIZIUNEA noastră este o lume care respectă, pentru fiecare copil, dreptul său la supraviețuire, educație, protecție și participare, asumându-ne MISIUNEA de a obține progrese importante privind modul în care copiii sunt tratați și producerea schimbărilor imediate și de durată în viața acestora. În cei 28 de ani de activitate, peste 1.750.000 de copii au fost implicați în programele și campaniile Organizației Salvați Copiii.
Organizația Salvați Copiii este un angajator care asigură oportunități egale, unde apartenența etnică, genul, apartenența rasială, orientarea sexuală, dizabilitatea sau orice alt criteriu similar nu va constitui o cauză de excludere a vreunui candidat.

Sursa: www.salvaticopiii.ro