CEC BANK angajeaza Ofiter securitate bancara (perioada determinata 1 an) – Sucursala Botosani

Principalele responsabilitati:
  • Aplica politica de securitate bancara la nivelul unitatilor teritoriale ale bancii;
  • Asigura respectarea si implementarea obligatiilor prevazute de legislatie si reglementarile interne privind protectia persoanelor, valorilor si bunurilor la nivelul unitatilor teritoriale ale bancii;
  • Asigura securizarea sucursalei, a unitatilor din subordine si a ATM-urilor on-site si off-site si monitorizeaza activitatea de functionare, respectiv intretinere, a sistemelor de securitate electronice de la obiectivele bancii;
  • Monitorizeaza si gestioneaza la nivelul sucursalei contractele incheiate la nivel central pe linie de securitate bancara si controleaza modul de indeplinire a acestora;
  • Stabileste necesarul, asigura si verifica efectuarea lucrarilor si documentelor aferente pentru reparatii, demontare, remontare, extinderi, up-grade-uri ce privesc sistemele de securitate, respectiv mijloacele fixe si obiectele de inventar de natura securitatii bancare;
  • Asigura respectarea reglementarilor interne cu privire la activitatea de transport valori, accesul in unitati, servicii medicale, etc.;
  • Urmareste realizarea masurilor dispuse prin procesele verbale de control incheiate de autoritatile competente si, impreuna cu conducerea sucursalei, intocmeste si transmite raspuns catre acestea;
  • Organizeaza si desfasoara activitatile ce tin de domeniile SSM (securitatea si sanatate in munca), SU (situatii de urgenta);
  • Instruieste salariatii sucursalei si unitatilor din subordine pe linie de securitate bancara (ex. utilizare sisteme de securitate, mod de verificare a acestora, mod de efectuare a accesului in unitati, masuri de diminuare a riscurilor etc.).
Cerinte minime de ocupare a postului:
  • Studii superioare (tehnice, economice sau juridice);
  • 3 ani vechime in munca;
  • 1 an vechime pe o pozitie similara;
  • Atestate/ certificari in domeniul securitatii muncii, conform legislatiei in vigoare;
  • Abilitati foarte bune de rezolvare a problemelor, de planificare si organizare a activitatii;
  • Disponibilitate pentru program prelungit si deplasari;
  • Capacitate de luare a deciziilor;
  • Foarte bune abilitati de comunicare si relationare;
  • Responsabilitate, integritate, confidentialitate;
  • Cunoasterea legislatiei bancare si a celei de specialitate aplicabila domeniului de activitate;
  • Cunoasterea unei limbi straine de circulatie internationala/ cursuri de specialitate, urmate in tara sau in strainatate, constituie avantaje;
  • Cunostinte de utilizare a calculatorului (Excel si Word, cel putin).

Candidatii interesati de aceasta oportunitate si care satisfac cerintele de mai sus, pot transmite CV-ul insotit de scrisoare de intentie la Sucursala CEC Bank din Botosani, pe adresa: str. Piata Revolutiei, nr. 7 sau pe e-mail recrutare@cec.ro, pana la data de 3 august 2018.

Sursa www.cec.ro