CEC BANK angajează  Casier – Agentia Podu Ros, Sucursala Iasi

CEC BANK angajează  Casier (perioada determinata 1 an) – Agentia Podu Ros, Sucursala Iasi
Principalele responsabilitati:
  • Efectueaza operatiuni cu numerar in lei si in valuta pe contul clientilor;
  • Gestioneaza numerarul in lei si in valuta si asigura evidentierea corecta a acestuia;
  • Asigura si raspunde pentru inregistrarea corecta a operatiunilor cu numerar efectuate si reflectate in contul clientilor;
  • Intocmeste si raspunde de corectitudinea documentelor aferente operatiunilor de incasari si plati efectuate, conform reglementarilor interne.
Cerinte minime de ocupare a postului:
  • Studii medii;
  • Varsta minima 21 de ani;
  • Experienta in activitatea de casierie constituie un avantaj;
  • Foarte bune abilitati de comunicare si relationare;
  • Abilitati foarte bune de organizare, atentie la detalii, corectitudine;
  • Responsabilitate, integritate, confidentialitate;
  • Cunoasterea legislatiei bancare;
  • Cunoasterea unei limbi straine de circulatie internationala si/ sau cursuri de specialitate, urmate in tara sau in strainatate, constituie avantaje;
  • Cunostinte de utilizare a calculatorului (Excel si Word, cel putin).

Candidatii interesati de aceasta oportunitate si care satisfac cerintele de mai sus, pot transmite CV-ul insotit de scrisoare de intentie la Sucursala CEC Bank din Iasi, pe adresa B-dul Anastasie Panu nr. 42, Bl. 1 A1 sau pe e-mail: recrutare@cec.ro, pana la data de 11 aprilie 2019.

Sursa: www.cec.ro