British Council angajează Exams Finance Officer, București

British Council caută o persoană potrivită cu experiență în domeniul financiar care să ofere servicii de calitate clienților interni și care să adere la standardele globale în ce privește activitatea în domeniul examenelor și cel financiar.

Principalele responsabilități:

planificare financiară – întocmirea primei versiuni, discuție preliminară cu Managerul Departamentului de Examene; planificarea trimestrială după modificări;
înregistrarea și monitorizarea lunară a veniturilor și cheltuielilor în baza planului financiar;
întocmirea corectă a rapoartelor lunare de venituri și cheltuieli și verificarea datelor;
pregătirea lunară a jurnalelor de corecție;
evaluarea ofertelor și negocierea contractelor pentru Departamentul de Examene;
monitorizarea plăților, debitelor și a contractelor;
consultanță oferită partenerilor.

Competențe și abilități esențiale:

Abilități analitice: înțelegerea situațiilor financiare, analizarea variațiilor anuale și controlul costurilor;
Cunoașterea principiilor și practicilor contabile;
Abilitatea de a lucra sub presiune și experiență în a interacționa eficient cu partenerii externi și interni;
Capacitatea de a prioritiza și de a lucra simultan cu mai multe cerințe;
Cunoștințe temeinice de Microsoft Office, în special Microsoft Excel;
Limba engleza nivel B2/C1.

LOCAȚIE București

SALARIU 3650 RON brut + beneficii

PROGRAM DE LUCRU Full time

TERMEN LIMITĂ sâmbătă, 30 iulie 2016

CUM SĂ APLICI

Pentru mai multe informații, vă rugăm să descărcați Role Profile şi Generic Skills disponibile pe www.britishcouncil.ro. Pentru a aplica, vă rugăm să completaţi și să ne trimiteți formularul de candidatură la adresa recruitment@britishcouncil.ro

Se acceptă numai candidaturile care întrunesc cerinţele din pachetul oficial de recrutare. Nu se acceptă CV-uri sau alte documente.

Termenul limită pentru trimiterea aplicaţiilor este 30 iulie 2016.

Datorită numărului mare de candidați, doar persoanele selectate pentru interviu vor fi contactate.

Sursa www.britishcouncil.ro