Asociația Caritas București angajează Supraveghetor de noapte pentru un centru de tip rezidențial

Asociația Caritas București cu sediul în Str.Soldat Gheorghe Pripu, nr. 22 – 36, sector 1, București, angajează SUPRAVEGHETOR DE NOAPTE pentru un centru de tip rezidențial în care sunt găzduiți copiii cu vârste cuprinse între 4 si 23 ani.

CERINTE: mimim studii gimnaziale finalizate, absolvent de bacalaureat!!, flexibilitate, răbdare, disponibilitate pentru învățare și pentru munca în echipă, disponibilitate pentru muncă de noapte, abilități de comunicare.

DINTRE RESPONSABILITĂȚI:

Supravegherea activă, pe timpul nopţii, în intervalul orar 20.00 – 8.00, a copiilor/tinerilor gazduiti in cadrul centrului;
Participă la întâlnirile de schimbare a turelor şi comunică educatorului de tură observaţiile asupra comportamentului copiilor/tinerilor, manifestările deosebite ale acestora din timpul nopţii şi redactează procesul verbal de predare/primire a serviciului;
Urmăreşte formarea/consolidarea deprinderilor de autonomie personală a copiilor/tinerilor îndrumându-i şi sprijinindu-i în aranjarea paturilor, îmbrăcarea corespunzătoare;
Se îngrijeşte de încălzirea şi aerisirea corespunzătoare a dormitoarelor copiilor/tinerilor;

NR. POSTURI: 1

Persoanele interesate sunt rugate să trimită un curriculum vitae (CV-ul) și o scrisoare de intenție la adresa de email marius.gherghel@caritasbucuresti.org pana la data de 10.08.2016.

Vor fi invitati la interviu numai candidatii eligibili!

Sursa: www.caritasbucuresti.org