Asociația AMURTEL România angajează Office Manager, București

Asociatia AMURTEL Romania angajeaza Office Manager pentru sediul din Bucuresti. Acesta ofera suport personalului din management si asigura administrarea si buna desfasurare a activitatilor zilnice in sediu. Va avea responsabilitati de contabilitate primara si raportare, administrarea generala a biroului si coordonarea activitatilor cu celelalte proiecte AMURTEL din Romania, coordonarea calendarului alaturi de Presedintele Executiv, rezolvarea problemelor tehnice minore, planificare evenimente

Pozitia este full-time. Office Managerul va fi supervizat direct de catre Presedintele Executiv si isi va coordona activitatile alaturi de Managerii de Proiecte.

Responsabilitati:

Responsabilitati de baza – Administrative: (85% din timp)

Managementul Biroului:

  • Administrarea sediului AMURTEL
  • Actualizeaza bazele de date cu contactele AMURTEL pe Mailchimp.
  • Tine legatura cu partenerii in domenii ca suport tehnic, curatenie, agentii de turism, reparatii.

Asistenta pe plan financiar:

  • Ofera asistenta financiara pentru intocmirea de rapoarte financiare, plati si coordonare.

Resurse umane:

  • Ofera suport personalului AMURTEL prin organizarea documentelor, ofera informatii relevante angajatilor.

 Intalniri si evenimente

  • Coordoneaza din punct de vedere logistic deplasarile personalului si evenimentele (intalniri, workshop-uri, conferinte).
  • Participa la evenimentele locale sau nationale daca este nevoie.

Legal

  • Asigura functionarea sediului in conformitate cu legislatia in vigoare si tine legatura cu institutiile statului.

Comunicare (15% din timp)

  • Actualizeaza paginile web AMURTEL.
  • Asigura comunicarea in mediul virtual a rezultatelor proiectelor AMURTEL.
  • Colaboreaza cu echipa AMURTEL in scopul mediatizarii activitatilor.
  • Elaboreaza si trimite newsletter-ul trimestrial AMURTEL.

Altele

  • Ofera asistenta in orice alte sarcini administrative, cum ar fi traduceri, suport electronic, suport logistic, etc..

Cerinte:

  • Cursuri de calificare relevante/ invatamant superior si o experienta in campul muncii de minim 3 ani (experienta in mediul ONG este un avantaj).
  • Experienta relevanta in special in domenii ca managementul administrativ sau planificarea de evenimente. Managementul de proiecte reprezinta un avantaj.
  • Vorbitor la nivel avansat de limba romana si engleza (atat scris cat si oral).
  • Aptitudini PC avansate si adaptarea usoara la noi instrumente de lucru virtuale, experienta de lucru cu Microsoft Office (in special Excel), experienta cu alte instrumente de lucru online ca WordPress, Google docs, etc..
  • Aptitudini avansate de comunicare si organizare, atentie la detalii si abilitati de multi-tasking.
  • Flexibilitate, initiativa, atitudine proactiva si disponibilitate pentru a lucra intr-o organizatie internationala dinamica ce dispune de resurse limitate.
  • Experienta in munca intr-un mediu multicultural.
  • Poate lucra eficient atat singur, cat si in cadrul unei echipe.

 Salariu: Salariul va fi negociat in functie de experienta si calificarile candidatului.

Locatie: Bucuresti, Romania

Program: 9:00 – 18:00, cu o ora pauza de masa

Pentru aplicatie:

  • Trimiteti CV-ul, scrisoarea de intentie si asteptarile dvs. financiare prin e-mail catre Denise Deshaies, la romania@amurtel.net /office@amurtel.ro pana la 30 noiembrie 2017
  • Subiectul e-mail-ului va fi “Office Manager AMURTEL”
  • Vor fi invitate la interviu doar persoanele care se incadreaza profilului dorit.

Despre AMURTEL

Asociatia AMURTEL ofera servicii in domenii ca protectia copilului si educatie cu scopul principal de a crea medii propice de dezvoltate pentru copii si de a le oferi suport din punct de vedere fizic, emotional, intelectual si spiritual. Urmatoarele sunt proiectele noastre de baza, pe langa cele ocazionale desfasurate cu ajutorul accesarii de grant-uri:

Bucuresti:

Sediul AMURTEL /Centrul holistic Morningstar (intreprindere sociala)

Gradinita Rasarit (intreprindere sociala)

Vistara social apartment

Panatau, jud. Buzau:

Centrul Rezidential Familia AMURTEL

Centrul de Zi Izvorul Sperantei

Gradina BIO AMURTEL (intreprindere sociala)