16559327_245808312542138_516798580_n

Antibiotice S.A. Iaşi angajează Analist laborator cercetare

Antibiotice S.A. Iaşi  angajează Analist laborator cercetare

Cerinţe:

Licențiat al Facultăţii de Chimie / Fizică / Inginerie Chimică
Cunoştinţe avansate de operare PC: MS Office, Internet
Nivel avansat de cunoaştere a limbii engleze
Responsabilitate, corectitudine, rigurozitate, perseverență, capacitate de analiză şi sinteză, inițiativă
Experienţa în domeniul analizelor fizico – chimice poate constitui un avantaj
Disponibilitate pentru lucru în 2 schimburi

Responsabilităţi:

Analiza substanţelor active, intermediarilor şi medicamentelor conform standardelor de firmă, a specificaţiilor de calitate şi a procedurilor de lucru specifice.
Dezvoltarea şi validarea metodelor analitice de detectare a substantelor active si impuritatilor.
Redactarea documentaţiei analitice (în limba română și engleză) în vederea autorizării produselor companiei.

Oferim:

Angajare full time
Oportunitatea dezvoltării carierei în cadrul unei firme de prestigiu
Salariu motivant
Traininguri de specialitate

Cei interesaţi sunt rugaţi să trimită CV, însoţit de fotografie şi scrisoare de intenţie, la adresa: Antibiotice S.A., Iaşi, str. Valea Lupului, nr. 1, cod 707410, Direcţia Resurse Umane, fax 0232-209633 sau e – mail: resurse.umane@antibiotice.ro, până la data de 5 aprilie 2017.

Relaţii suplimentare la telefon: 0232 – 209107, 0232-209211;

Numai candidaţii selectaţi pentru interviu vor fi contactaţi.

Sursa: www.antibiotice.ro