Antibiotice Iași angajează Responsabil asigurarea calităţii

Antibiotice Iași angajează Responsabil asigurarea calităţii în cadrul serviciului Asigurarea Calităţii.

Cerinţe şi abilităţi specifice:

  • Absolvent studii superioare cu licenţă în unul din domeniile: farmacie, inginerie chimică, biologie, matematică, statistică
  • Bune abilităţi de comunicare şi de lucru în echipă
  • Capacitate de analiză şi sinteză a unor documente complexe, rigurozitate, perseverenţă
  • Capacitatea de asimilare a cunoştinţelor specifice postului, seriozitate, flexibilitate, adaptabilitate
  • Foarte bune abilităţi organizatorice şi inter-relaţionare personală
  • Cunoştinţe avansate de operare PC: MS Office, Internet
  • Nivel avansat de cunoaştere a limbii engleze
  • Cunoştinţe generale de legislaţie în domeniul fabricaţiei medicamentelor şi/sau experienţa anterioară în domeniul asigurării calităţii constituie un avantaj

Responsabilităţi:

  • Elaborarea, revizuirea periodică, gestionarea şi îmbunătăţirea continuă a documentelor Sistemului de Management al Calităţii, conform cerinţelor specifice industriei farmaceutice (fabricaţie de substanţe active şi produse finite)
  • Implementarea politicilor de calitate şi a cerinţelor specifice GMP / ISO 9001
  • Participarea la investigarea neconformităţilor de calitate şi urmărirea implementării acţiunilor corective / preventive
  • Participarea la activităţile de calificare şi validare din cadrul companiei
  • Efectuarea autoinspecţiilor şi a auditurilor de evaluare a furnizorilor de materii prime şi materiale de ambalare
  • Menţinerea unui nivel ridicat de cunoaştere a cerinţelor şi tendinţelor legislative specifice industriei farmaceutice

Se oferă:

Angajare full time
Oportunitatea dezvoltării carierei în cadrul unei firme de prestigiu
Pachet salarial motivant
Traininguri de specialitate

Cei interesaţi sunt rugaţi să trimită CV, însoţit de fotografie şi scrisoare de intenţie, documente de studii în xero-copie sau scanate, la adresa: Antibiotice S.A., Iaşi, str. Valea Lupului, nr. 1, cod 707410, Direcţia Resurse Umane, fax 0232-209633 sau e‑mail: resurse.umane@antibiotice.ro, până la data de 11 august 2017.

Relaţii suplimentare la telefon: 0232 – 209107, 0232-209211.

Afla mai multe pe www.antibiotice.ro

Sursa: www.antibiotice.ro